Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Polerowanie kloszy reflektorów – krok po kroku
Dbanie o właściwy stan reflektorów samochodowych pozwala na zapewnienie sobie dobrej widzialności po zapadnięciu zmierzchu i w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza. Elementami, które wymagają szczególnej uwagi, są klosze lamp, które z czasem ulegają naturalnemu zużyciu i mogą potrzebować wymiany. Sposobem na uniknięcie związanego z tym wydatku, a jednocześnie na przywrócenie pełnej sprawności jest polerowanie ich powierzchni.
Dlaczego polerownie kloszy jest konieczne?
Eksploatacja auta sprawia, że zewnętrzna powierzchnia lamp ulega z czasem znacznemu zużyciu. Następuje ono w wyniku utleniania się tworzywa, z jakiego są zrobione klosze, a także wskutek uszkodzeń mechanicznych. W grę wchodzą zarysowania powodowane wizytami w myjniach automatycznych, powstające przy odśnieżaniu oraz w wyniku działania czynników pogodowych i gromadzących się, a nierzadko wnikających w głąb zabrudzeń. Sposobem na poradzenie sobie w takiej sytuacji będzie fachowe polerowanie kloszy reflektorów, które może uchronić użytkownika przed koniecznością zakupu nowych lamp i związanym z tym zwykle dość sporym wydatkiem.
W jaki sposób poleruje się klosze?
Proces polerowania kloszy reflektorów wiąże się z koniecznością użycia odpowiedniego preparatu w postaci past polerskich o różnych gradacjach przeznaczonych do poliwęglanu oraz sprzętu – polerki wraz z padami, które pomogą w rozprowadzeniu pasty. Pracę rozpoczyna się od umycia i odtłuszczenia powierzchni kloszy, które następnie są poddawane z początku bardziej agresywnemu, a później delikatniejszemu szlifowaniu. Pozwala to na usunięcie zewnętrznej warstwy tworzywa, a następnie na jego wygładzenie. Specjalista wykonujący cały zabieg dobiera zarówno ilość obrotów pada, jak i siłę, z którą dociska go do powierzchni. Proces kończy się zwykle ostatecznym wygładzeniem i zabezpieczeniem klosza. Kompleksową usługę regeneracji lamp samochodowych wykonuje firma TMC Regeneracja Reflektorów działająca w Piekarach Śląskich i Kościanie. Obejmuje ona zarówno polerowanie kloszy, jak i odtwarzanie warstwy odbijającej światło znajdującej się na odbłyśnikach. Wśród propozycji znajduje się również przerabianie świateł samochodów importowanych z rynku amerykańskiego i dostosowanie lamp do montażu lamp wyładowczych, czyli ksenonów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana