Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak przewozić kilka rowerów jednocześnie autem?
Wyjeżdżający na urlop niejednokrotnie w planach mają aktywne spędzanie czasu. Miłośnicy rowerów chętnie zabierają je nawet na krótkie wypady. Kluczowe w przewożeniu rowerów samochodem jest bezpieczeństwo pasażerów, innych użytkowników drogi i na końcu – samych jednośladów. Jak najwygodniej i najbezpieczniej przewieźć kilka z nich autem? Podpowiadamy.
Sposoby przewożenia rowerów
Rowery można przewozić samochodem na kilka sposobów. Zobacz, czym charakteryzuje się każdy z nich.
Przewożenie rowerów w aucie. To jedna z najtańszych i najprostszych metod. Chociaż nie musisz dokupować żadnego sprzętu, ten sposób nie jest uniwersalny. Ma dość duże ograniczenie – z tej opcji można skorzystać wyłącznie wtedy, gdy autem jadą dwie osoby. Należy złożyć siedzenia z tyłu, zatem ten sposób nie sprawdzi się na przykład na rodzinnym wyjeździe.
Przewożenie rowerów na dachu. Następną opcją jest przewóz rowerów na dachu. Aby móc przetransportować je w taki sposób, należy zaopatrzyć się w specjalny bagażnik, który składa się z tzw. bazy oraz doczepianych do niego uchwytów rowerowych. Tym sposobem można przewieźć kilka dwukołowców – w przypadku dużych bagażników nawet 6.
Przewożenie rowerów na bagażniku montowanym na hak. To rozwiązanie wygodniejsze, ale jednocześnie droższe. Jego zaletą jest mniejszy wpływ na wygodę jazdy oraz na zużycie paliwa, a także łatwiejszy montaż zarówno bagażnika, jak i samych jednośladów. Ten typ bagażnika jest uniwersalny dla każdego samochodu, dlatego można je wypożyczyć. Taką możliwość oferuje na przykład firma LuxBox. Możesz tam wypożyczyć bagażnik, a jeśli chcesz mieć swój własny – także kupić.
Ostatnią opcją jest uchwyt na klapę samochodu, do którego montuje się rowery. To rozwiązanie pośrednie między bagażnikiem dachowym i na hak. Jego największą zaletą jest to, że nie wymaga dokupienia haka, a jednocześnie nie wpływa tak znacząco na wysokość auta. Niestety, takie rozwiązanie generuje największe opory powietrza, a zatem najbardziej niekorzystnie wpływa na zużycie paliwa.
Każda z tych opcji ma zalety i wady, a wybierając rozwiązanie dla siebie, musisz wziąć pod uwagę swoje preferencje.
Czym kierować się przy wyborze bagażnika?
Wybierając sposób przewozu rowerów, musisz wziąć pod uwagę to, ile rowerów będziesz przewozić i jak często. Jeśli jeździsz na wakacje z rodziną, nie ma szans, żeby bicykle zmieścić w aucie. Niezależnie od tego, jaki typ bagażnika wybierasz, na pewno warto postawić na sprzęt dobrej jakości, który posłuży latami. Jeśli nie znasz się na tym, poproś o pomoc specjalistów.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana