Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na czym polega renowacja powłok lakierniczych?

Każdy lakier samochodowy może po latach ulec degradacji. Mają na to wpływ czynniki atmosferyczne, uszkodzenia mechaniczne ptasie odchody itp. Wielu kierowców podejmuje działania mające na celu podnieść walory estetyczne swoich pojazdów. Można je przeprowadzić poprzez poprawienie kondycji powłok lakierniczych, a więc ich renowację. Dowiedz się, jak się to robi!
Czym jest renowacja powłok lakierniczych?
Lakier samochodowy ulega uszkodzeniom mechanicznym oraz chemicznym z wielu powodów. Do powstania nieestetycznych rys przyczyniają się kamyki, piach, chemikalia, sól czy promieniowanie UV. Z tego powodu kierowcy podejmują działania mające na celu odnowienie nadwozia i zabezpieczenie go przed dalszą degradacją. Stosuje się wysokiej klasy środki do pielęgnacji aut i sprawdzonych metod renowacji lakieru. Do najbardziej skutecznych metod należy polerowanie. Specjaliści firmy Kompresjan potrafią dopasować optymalny sposób przeprowadzenia tego zabiegu. Musi on być odpowiedni dla charakteru uszkodzeń, grubości lakieru oraz specyfiki powłoki. Sprawdzają również, czy była ona wcześniej polerowana. W tej metodzie stosuje się specjalne polerki z gąbką i pasty polerskie. Odświeżenie lakieru pozwala na usunięcie nawet głębszych rys, a także na odzyskanie jego blasku.
Jak zregenerować lakier samochodowy?
Poza polerowaniem można wykorzystać bardziej wyrafinowaną i technologicznie zaawansowaną metodę odnawiania i zabezpieczania nadwozia. W tym celu stosuje się powłokę ceramiczną. Taka renowacja powłok lakierniczych polega na zaaplikowaniu cienkiej warstwy specjalnego preparatu na wybraną powierzchnię. Jest to środek opracowany na bazie krzemionki, który tworzy odporną warstwę zabezpieczającą na pojeździe. W efekcie powstaje szklista i gładka powłoka. Konserwacja lakieru samochodowego powinna być przeprowadzana regularnie. Wiele zależy od stanu i poziomu zużycia powierzchni. Naturalny proces starzenia się powłoki przebiega odmiennie na różnych pojazdach, jednak w każdym przypadku renowacja pozwala na odzyskanie blasku i koloru lakieru. Przeprowadzona w profesjonalny sposób, potrafi wydobyć pełną głębię pierwotnej barwy, jaką nadano pojazdowi w procesie produkcji. Ważnym jej atutem jest również zabezpieczenie przed kolejnymi uszkodzeniami i czynnikami zewnętrznymi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana