Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabudowy ciężarówki?
Zabudowa ciężarówki składa się z elementów, dzięki którym możliwe jest dostosowanie pojazdu do typu prowadzonej działalności i rodzaju przewożonego ładunku. W praktyce oznacza to, że inny typ zabudowy sprawdzi się przy transporcie produktów spożywczych a inny do przewozu elektroniki. Zabudowy specjalistyczne powstają do obsługi wąskich grup ładunków a zabudowy uniwersalne — skrzyniowe i kontenerowe mają szerokie możliwości zastosowania.
Zabudowy skrzyniowe, kontenerowe i specjalistyczne
Auto dostawcze powinno być przede wszystkim dostosowane do rodzaju przewożonego ładunku i dodatkowych wymogów, jakie obowiązują przy jego przechowywaniu. Sklep AMP prowadzący sprzedaż urządzeń UDT realizuje zlecenia na zabudowy kontenerowe, skrzyniowe i specjalistyczne:
Zabudowa skrzyniowa – sprawdza się przy transporcie ładunków o dużej masie i rozmiarach, które nie są wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych;
Zabudowy kontenerowe – wyposażone są w tylne i czasem także boczne drzwi, co daje swobodę przy rozmieszczaniu ładunków;
Zabudowy specjalistyczne – do tej grupy zalicza się skrzynie kiprujące z hydraulicznymi podnośnikami oraz hakowce do załadunku kontenerów, a także izotermy do przewożenia towarów wymagających określonych warunków termicznych.
Zabudowy do samochodów ciężarowych i dostawczych powstają z wytrzymałych i wysokogatunkowych materiałów. Liczy się duża wytrzymałości niewielka waga elementów. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej zabudowie można skonfigurować auto o dużej ładowności lub pojazd do przewozu produktów chłodniczych i mroźniczych. Zabudowy charakteryzują się funkcjonalnością i niezawodnością. Producenci dopuszczają możliwość montażu dodatkowych akcesoriów oraz dobranie koloru poszczególnych elementów.
Jaką zabudowę wybrać?
Do transportu materiałów budowlanych i towarów przemysłowych, a także ładunków zabezpieczonych na czas transportu, dobrze sprawdzi się zabudowa skrzyniowa, którą można dodatkowo wyposażyć w HDS, czyli żuraw samochodowy ułatwiający załadunek i rozładunek ciężkich towarów. Z kolei zabudowy kontenerowe mogą być wyposażone w systemy stabilizowania i mocowania ładunku na paletach oraz windy samochodowe, które ułatwiają wprowadzanie towaru na przykład w miejscach, gdzie nie ma ramp.
Zabudowy izotermiczne sprawdzają się do przewozu ładunków szybko psujących się – w izolowanych kontenerach zwykle montowany jest agregat chłodniczy, który umożliwia zachowanie stałej temperatury niezależnie od otoczenia. Ciekawą opcją jest zamontowanie ścian grodziowych i wydzielenie stref temperatur.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana