Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Kiedy konieczne jest awaryjne spuszczanie paliwa i jak przebiega?

Spis treści
- Inne paliwo w zbiorniku – Przyczyny i zagrożenia
- Konieczna interwencja pomocy drogowej
- Jak awaryjnie spuszcza się paliwo ze zbiornika?
Próba odpalenia pojazdu z niewłaściwym paliwem w zbiorniku będzie nie tylko bezowocna, ale także może spowodować poważne uszkodzenia jednostki napędowej. Na szczęście wiele firm pomocy drogowej w ramach swojej działalności jest w stanie uratować właściciela pojazdu z tak poważnej opresji. Dowiedz się, kiedy konieczne jest awaryjne spuszczanie paliwa i jak przebiega.
Inne paliwo w zbiorniku – Przyczyny i zagrożenia
Osobom nieuważnym, które przez roztargnienie zatankowały do swojego pojazdu niewłaściwe paliwo, nie pozostaje nic innego jak tylko usunięcie go ze zbiornika. W takiej sytuacji jest to czynność konieczna, która uchroni silnik przed zniszczeniem. Nawet niewielka ilość niewłaściwego paliwo w baku, zwłaszcza w nowoczesnych konstrukcjach może uszkodzić wtryskiwacze paliwa oraz doprowadzić do deformacji tłoków. Każdy rodzaj paliwa bowiem ma inne właściwości, liczbę oktanową czy zdolności smarowne. Wypompowanie paliwa będzie także konieczne, jeśli podejrzewamy, że do zbiornika dostały się inne substancje, np. woda.
Przeczytaj również: Co powinieneś wiedzieć o diagnostyce komputerowej w ramach pomocy drogowej?
Konieczna interwencja pomocy drogowej
Jeśli zawczasu dostrzeżemy nasz błąd i nie uruchomimy silnika, to rozwiązaniem problemu będzie spuszczenie paliwa ze zbiornika. Eksperci odradzają przeprowadzanie tej czynności na własną rękę i w takich sytuacjach polecą usługi pomocy drogowej. Specjaliści z autopomocy sprawnie i z zachowaniem zasad ekologicznych spuszczą paliwo z baku i umożliwią kierowcy dalszą jazdę. W gorszej sytuacją są osoby, które usiłowały uruchomić silnik z niewłaściwym paliwem. Wówczas jedyne co pozostaje, to autoholowanie pojazdu na autolawecie do warsztatu samochodowego. W okolicach Świdnicy warto skorzystać z usług pomocy drogowej Navector, która także dowozi paliwo i wykonuje awaryjne odpalanie pojazdów.
Przeczytaj również: Jak przygotować auto do holowania?
Jak awaryjnie spuszcza się paliwo ze zbiornika?
Przede wszystkim usuwanie paliwa ze zbiornika musi być przeprowadzone przez specjalistów. Mechanicy pomocy drogowej podczas wypompowywania paliwa z baku zachowują środki ostrożność, tak by nie uszkodzić elementów układu paliwowego. Muszą także wymienić filtr paliwa i przepłukać przewody paliwowe. W silnikach benzynowych wymienią świece, w wysokoprężnych zaś przepłuczą wtryskiwacze. Po tak przeprowadzonych zbiegach pojazd nadaje się do dalszej jazdy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana