Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jakie światła powinien mieć włączone holowany samochód?
Decydując się na zakup samochodu, należy znać nie tylko przepisy obowiązujące w czasie jazdy, ale również wiedzieć, jak zachować się, gdy niezbędne okaże się holowanie auta. Sytuacje, w których znajomość przepisów dotyczących holowania samochodu może okazać się niezbędna, zdarzają się niespodziewanie, dlatego należy być przygotowanym. Holowanie auta wydaje się prostym procesem, ale aby rzeczywiście tak było, warto pamiętać o podstawowych zasadach.
Jakich świateł nie powinien mieć włączony holowany samochód?
Holowanie auta wydaje się czynnością dość prostą, jednak kierowcy popełniają podczas jej wykonywania błędy. W wielu przypadkach podczas holowania samochodu włączają na przykład światła awaryjne. Sama ich nazwa sugeruje, że mogą być dobrym wyborem. Widok migających świateł awaryjnych holowanego samochodu jest dość częsty na polskich drogach. Nie jest to jednak dobry wybór. Światła awaryjne powinny być używane jedynie wtedy, gdy pojazd stoi. Bezwzględnie nie powinno się ich używać w momencie, gdy samochód jest w ruchu. Włączenie świateł awaryjnych w przypadku pojazdu, który się porusza, może wprowadzić innych kierowców w błąd. Widząc migającą sygnalizację będą przekonani, że auto stoi w miejscu i należy je wyprzedzić. Nie należy również włączać świateł przeznaczonych do jazdy dziennej. Nie holuje się także samochodu z uszkodzonym układem kierowniczym.
Przeczytaj również: Na czym polega usługa auto holowania?
W jaki sposób należy oznaczyć holowany samochód?
Holowane auto nie powinno poruszać się bez odpowiedniego oznaczenia. Przede wszystkim należy pamiętać o zamontowaniu z tyłu pojazdu, po lewej stronie, ostrzegawczego trójkąta. Powinien znajdować się w pozycji pionowej. Rozwiązaniem, które może zastąpić użycie trójkąta jest włączenie żółtych sygnałów błyskowych. Jeśli warunki atmosferyczne wpływają na słabą widoczność pojazdu, powinien mieć on włączone również światła pozycyjne, które powinny pomóc innym kierowcom dostrzec samochód. Sygnalizacją świetlną, którą obowiązkowo trzeba zastosować w holowanym samochodzie są natomiast światła mijania.
Przeczytaj również: Kiedy należy wezwać pomoc drogową?
Jeśli na drodze przydarzył ci się nieszczęśliwy wypadek i potrzebujesz pomocy w transporcie swojego samochodu, możesz skorzystać ze sprawdzonych firm, które świadczą takie usługi. Jedną z firm, Autoliga pomoc drogowa. Skorzystanie z fachowej pomocy zawsze jest dobrym wyborem, który załagodzi stres podczas tej nerwowej sytuacji. Specjaliści nie tylko z pewnością sprawniej i szybciej odholują samochód, ale również zadbają o przestrzeganie odpowiednich przepisów i zasad bezpieczeństwa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana