Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jaka nawigacja samochodowa sprawi, że zrezygnujesz ze smartfona?
Nawigacja samochodowa jest nieraz dużo lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z aplikacji w smartfonie. Częste lub dalekie podróże, praca jako kierowca — to tylko niektóre spośród wielu powodów, dla których warto mieć taki sprzęt w aucie. Technologia idzie naprzód i odpowiada na nasze potrzeby. Jakie funkcje w nawigacji ci się przydadzą? Dlaczego w ogóle warto w nią zainwestować? Wyjaśniamy w artykule.
Dlaczego warto kupić nawigację samochodową?
Pewne mocne fakty świadczą za nawigacją samochodową. Jest ich kilka, tych mocnych. Przede wszystkim, osobne GPS daje ci gwarancję stabilności odczytu mapy. Z telefonami jest różnie. Wystarczy, że wjedziesz w strefę ubogą w zasięg i nie będziesz wiedzieć, gdzie dalej jechać. Jeśli jesteś taksówkarzem lub innym kierowcą, nie możesz sobie pozwolić na takie zakłócenia. Dlatego lepiej zastąpić smartfona sprzętem z prawdziwego zdarzenia.
Dzisiejsze smartfony to takie mini komputerki. Wiele funkcji zamkniętych jest w małym urządzeniu. Jednak ta wielofunkcyjność nie zawsze jest taka dobra — jak to z wielofunkcyjnością. Jeśli nie masz super sprawnego telefonu, a Internet działa, to zdarzy się coś innego — na przykład nagłe zawieszenie systemu. Poza tym niesprzyjający jest mały ekran smartfona. Kiedy musisz skupić się na drodze, nie możesz przenosić nadmiernej uwagi na wyświetlacz. Z pozycji kierowcy powinieneś móc łatwo odczytać dane. Tak się składa, że nawigacje samochodowe konstruowane są tak, by zapewnić ci czytelność nawet przy dużym nasłonecznieniu.
Pamiętaj, że dzisiejsze nawigacje nie są tylko wbudowanymi w system mapami. Informują one także o pobliskich korkach, kolizjach i fotoradarach. Zlokalizujesz stację benzynową, a nawet darmowy parking i drogę bez opłat. To ogromne ułatwienie!
Dla kogo radio samochodowe z nawigacją będzie dobrym pomysłem?
Połączenie radia i nawigacji pozwala na słuchanie ulubionych stacji w świetnej jakości dźwięku. W tle więc leci muzyka lub audycja, a Ty suniesz przed siebie, bo wiesz gdzie (dzięki GPS-owi). Co więcej, tego typu urządzenia umożliwiają parowanie ze smartfonem. Czyli możesz prowadzić rozmowy telefoniczne, bez konieczności trzymania telefonu.
Jakie funkcje mają dobre nawigacje samochodowe?
Jeśli już inwestujesz, to weź pod lupę nawigacje samochodowe z dożywotnią aktualizacją map. Dzięki temu będziesz mógł bez ograniczeń wgrywać nowe mapy do urządzenia. Zrobisz to na trzy sposoby:
wkładając kartę pamięci z mapą do nawigacji,
ściągając mapę z komputera,,
pobierają stosowny plik ze strony internetowej producenta, dedykowany twojemu sprzętowi.
Szukając dobrej nawigacji do samochodu, sprawdzaj wielkość ekranu. Optymalną czytelność dają wyświetlacze 6- i 7-calowe. Najlepsza rozdzielczość wynosi minimum 800×480 pikseli. Ważna jest też jasność ekranu i powłoka antyrefleksyjna.
Musisz wiedzieć, że nie wszystkie nawigacje umożliwiają samodzielne wytyczanie trasy. Zwróć więc na to uwagę, jeśli ma to dla ciebie znaczenie. Inną dodatkową opcją, którą instaluje się w nawigacjach samochodowych, jest kamera cofania. Przyda się w newralgicznych miejscach. Pamiętaj, by nie rezygnować przy nim z własnej czujności.
Ile kosztuje nawigacja samochodowa?
Nawigację samochodową kupisz nawet za 200 zł. Pytanie, czego od niej oczekujesz? Na rynku znajdziesz też modele za około 10 tysięcy. Mają więcej ułatwień, np. wbudowany mikrofon bluetooth, większą bazę danych czy informacje o restauracjach wraz z numerem telefonu (połączysz się jednym kliknięciem). Obejrzysz na nich filmy i posłuchasz radia bez denerwujących szumów. Decyzja należy do ciebie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana