Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak dobiera się odpowiedni kolor lakieru przy naprawach lakierniczych pojazdów?
Naprawy lakiernicze samochodu mają na celu stworzenie zewnętrznej warstwy karoserii, która pełni funkcje estetyczne i ochronne, zapobiegając korozji blachy. Lakierowanie samochodu to szereg czynności, które pozwalają wytworzyć na aucie powłokę ochronną i wizualną. Wykwalifikowany lakiernik odpowiednio dobiera kolor, aby tworzyła spójną całość z karoserią. Na czym polega?
Naprawy lakiernicze – jak wyglądają?
Naprawy lakiernicze to niezbędne działania w przypadku uszkodzonych lub powypadkowych aut. Ubytki w powłoce lakierniczej stanowią nie tylko problem estetyczny, ale również mogą powodować zbyt szybkie postępowanie korozji. Chcąc mieć pewność, że naprawy lakiernicze będą wykonane profesjonalnie, należy korzystać z usług doświadczonego zakładu. Jednym z nich jest z pewnością warsztat blacharsko-lakierniczy Perfektauto, który zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów. Dobry lakiernik na początku pozbywa się starej warstwy za pomocą ściernego narzędzia. Po wygładzeniu i przeszlifowaniu powierzchni wodnym papierem lub polerką, nakłada się lakier bazowy. Na koniec aplikowany jest nabłyszczający produkt bezbarwny, a karoserię poddaje się polerowaniu za pomocą pasty lekkościeralnej.
Przeczytaj również: Czy warto montować webasto w samochodzie?
Jak dobrać lakier samochodowy?
Naprawa lakiernicza powinna być przede wszystkim wykonana w niewidoczny sposób. Dlatego tak duże znaczenie ma dobór lakieru. Na początku specjalista odczytuje fabryczne oznaczenie koloru z tabliczki znamionowej. Następnie tworzy się idealną mieszankę na podstawie lakieru bazowego, która jest indywidualnie dopasowywana przez lakiernika do auta. Produkt do mieszanki dopasowuje się na podstawie jego składu. Tylko farby, które mają identyczne pigmenty, mogą zachować taką samą barwę, co ma związek z efektem uzyskiwanym na karoserii.
Przeczytaj również: Czym charakteryzują się akumulatory megalight?
Po czym poznać dobrego lakiernika?
Dobry lakiernik posiada przede wszystkim rozległą wiedzę i doświadczenie w zakresie napraw karoserii. Fachowcy dobierają farby zawsze przy świetle dziennym z jak najmniejszą ilością koloru korygującego. Pod uwagę bierze to, że po wyschnięciu lakier metaliczny jest nieco jaśniejszy, a niemetaliczny staje się ciemniejszy. Artykuły metaliczne i perłowe wymagają równomiernego odbijania promieni słonecznych i idealnego wyglądu – bez względu na kąt patrzenia.
Przeczytaj również: Felgi - klucz do bezpiecznej i komfortowej jazdy
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana