Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Ile samochodów mieści się na lorach?
Lory służą do transportu aut osobowych, dostawczych i maszyn rolniczych. To, ile samochodów mieści się na lorach, zależy m.in. od wielkości platform oraz wymiarów przewożonych aut. Istotne jest też, jak skuteczne będą systemy zabezpieczenia ładunku, w które wyposażone są lory. Co jeszcze warto wiedzieć o możliwościach tych specjalistycznych pojazdów?
Czym lory różnią się od autolawet?
Od innych pojazdów do transportu samochodów, takich jak autolawety, lory różnią się wielkością i konstrukcją, która pozwala na przewóz większej liczby aut. Autolaweta jest fabrycznie przystosowana do transportu 1. lub 2. samochodów, natomiast dwupoziomowe lory przewożą kilkanaście aut i to odróżnia je od mniejszych autotransporterów. Lora wyposażona jest w hydraulicznie sterowaną platformę oraz wciągarkę, co pozwala na bezpieczny i szybki załadunek aut. Dziś producenci lor oferują przygotowywanie konstrukcji na indywidualne zamówienie, tak, aby były dostosowane do typu przewożonych ładunków.
Jak zabezpieczyć auta na lorze?
Prawidłowe mocowanie jest kluczowe dla bezpieczeństwa transportu aut. Do tego niezbędne są zabezpieczenia, które zapobiegną ich przesuwaniu się na platformie, co może zdarzyć się na zakrętach lub w trakcie hamowania. To specjalne pasy mocujące z klamrami, zakładane na każde z kół, pod którymi dodatkowo umieszcza się kliny stabilizujące auto. Przed wyruszeniem w drogę konieczne jest dokładne sprawdzenie klamr pasów, gdyż niedomknięta klamra może spowodować poluzowanie, a nawet wypięcie się ładunku, czego skutki byłyby tragiczne.
Jakich umiejętności wymaga kierowanie lorą?
Aby kierować autolawetą o masie całkowitej do 3,5 tony, wystarczy prawo jazdy kategorii B – w przypadku lory konieczna jest już kategoria C. Od kierowcy lory wymaga się też umiejętności obsługi systemów hydrauliczno-mechanicznych, sterujących podnoszeniem pokładów oraz wysuwaniem najazdów. Bez tego sprawny załadunek i rozładunek nie jest możliwy, a ryzyko uszkodzenia samochodów wzrasta. Dlatego decydując się na transport aut lorą, warto skorzystać z usług wyspecjalizowanych firm, takich jak np. Szewczyk Automotive z Dębicy. Gwarantuje to bezpieczeństwo przewozu, terminowe wykonanie zlecenia i racjonalne koszty. To główne argumenty, decydujące o popularności tego rozwiązania w biznesie samochodowym.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana