Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Auto to twoja wizytówka. Jakie kosmetyki samochodowe rozprawią się z jego brudem?

Spis treści
- Szampon to podstawa w kosmetyce samochodowej
- W torbie na kosmetyki samochodowe trzymaj wosk
- Jaki wybrać spray do felg?
- Szmatka i rękawica — zrezygnuj z szorstkich gąbek
- Czym kierować się przy wyborze środka do mycia deski rozdzielczej?
- Profesjonalne kosmetyki samochodowe — co jeszcze warto kupić?
Kosmetyki samochodowe dostępne na rynku mogą przytłoczyć każdego kierowcę. Jeśli chcesz sam wyczyścić swoją maszynę, musisz wcześniej zrobić zakupy. Przyda ci się wiedza, by zaopatrzyć się w to, co naprawdę niezbędne. Nie komplikujemy — przedstawiamy absolutny zestaw must have, który schowasz do torby na kosmetyki samochodowe. Zobacz, jak łatwo poradzisz sobie z różnym brudem w swoim aucie.
Szampon to podstawa w kosmetyce samochodowej
Kosmetyki samochodowe pozwalają szybko zaprowadzić porządek na zewnątrz i wewnątrz pojazdu. Dostosowane są specjalnie do tego celu, dlatego nie powinieneś sięgać po chemię gospodarczą — uniwersalne środki czy płyn do naczyń. W ten sposób zniszczysz delikatne powierzchnie, zamiast je odświeżyć. Dlatego, na początek, potrzebujesz dobrego szamponu do auta.
Przeczytaj również: Auto Spa - więcej niż myjnia
Wybierając go, zwróć szczególną uwagę na odczyn pH, podany na etykiecie. Najlepsze kosmetyki samochodowe są jednocześnie bezpieczne dla lakieru i tapicerki. Szampon nie służy tylko do czyszczenia karoserii, ale też ma ją chronić przed zarysowaniami. Lepiej nie kierować się wyłącznie niską ceną, ale przede wszystkim pożytkiem.
Przeczytaj również: Jakie korzyści płyną z zastosowania powłok ceramicznych na lakier
Chemia ma współpracować z materiałem — usuwać z niego zabrudzenia, ale go nie uszkodzić. Jeśli chcesz zaoszczędzić, kupuj koncentraty o większej pojemności. Dobrze, by miały atesty, które oznaczają, że preparat jest bezpieczny dla zdrowia. Bez względu na wszystko powinieneś używać rękawiczek podczas sprzątania.
Przeczytaj również: 5 preparatów, dzięki którym utrzymasz auto w czystości
W torbie na kosmetyki samochodowe trzymaj wosk
Wosk zapobiega gromadzeniu się kurzu na lakierze i powstawaniu zarysowań. Poza tym nabłyszcza, dzięki czemu samochód wygląda bardziej atrakcyjnie. Do wyboru masz wosk twardy lub w płynie. Pierwszy nakłada się na suchą karoserię i absolutnie nie w słońcu. Jest trwalszy niż ten drugi. Chociaż preparat na bazie wody sprawdza się wtedy, gdy ci się spieszy i nie masz czasu osuszać lakier.
Jaki wybrać spray do felg?
Kolejny z podstawowych kosmetyków do auta jest spray do czyszczenia felg. Wystarczy spryskać powierzchnię, a potem przetrzeć ją szmatką. Wybieraj produkty o neutralnym odczynie pH, które są bezpieczne dla materiału. Pozbędziesz się nie tylko brudu, ale też lotnej korozji (powoduje ją ścieranie się tarcz i klocków).
Szmatka i rękawica — zrezygnuj z szorstkich gąbek
Lakier trzeba traktować delikatnie. Dlatego najlepiej kupić specjalną:
-
rękawicę do mycia auta — nie pyli, nie twardnieje i jest bezpieczna dla powierzchni (i wygodna),
-
ręcznik do osuszania — zapobiega tworzeniu się plam po wodzie na lakierze.
Czym kierować się przy wyborze środka do mycia deski rozdzielczej?
Kabina też musi być czysta, choć niekoniecznie musi lśnić… Jeśli chcesz wyczyścić deskę rozdzielczą, unikaj preparatów, które zostawiają błysk. Od plastiku będzie odbijać się słońce, co nie tylko przeszkadza, ale jest niebezpieczne dla kierowcy. Dobrze sprawdzają się produkty samochodowe do plastiku. Najlepiej, by miały właściwości antystatyczne, czyli odpychające kurz. Pamiętaj, by płyn nakładać najpierw na miękką szmatkę (z mikrofibry), a potem na powierzchnię. Odczekaj, by rozpuścił się brud. Im gęstszy środek, tym lepiej — nie będzie spływać.
Profesjonalne kosmetyki samochodowe — co jeszcze warto kupić?
Może cię zainteresować środek do czyszczenia aut o właściwościach hydrofobowych. Jego działanie polega na tym, że zapobiega osiadaniu wody na powierzchni. Możesz go nakładać na lakier, szyby i koła. Dodatkowo zyskujesz ochronę UV przez kilka miesięcy. Produkt niestety nie jest tani, ale efekt jest fantastyczny.
Jeśli ktoś z twoich bliskich — rodziny lub przyjaciół będzie mieć wkrótce urodziny, a jest kierowcą, pomyśl o tym, by kupić zestaw kosmetyków samochodowych na prezent. Weź pod uwagę wspomniane przez nas preparaty. To praktyczny podarunek, z którego na pewno druga osoba się ucieszy.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana